Świat należy do Ciebie – nowa wystawa w Art Walk

W plenerowej galerii Art Walk rusza niezwykła wystawa video-art pt. „Świat należy do Ciebie”, która będzie opierać się na nowo wypracowanych relacjach w miejscu którego siłą napędową jest biznes. Nową ekspozycję będzie można oglądać od 6 grudnia do 28 lutego na placu Europejskim.

W dniu otwarcia – 6 grudnia – o godz. 17:30, oprowadzi po niej jej kurator Jakub Słomkowski. Zapraszamy!

Koncepcja wystawy „Świat należy do Ciebie” została wyłoniona w rozstrzygniętym w czerwcu tego roku konkursie Art Walk Open Call 2017, którego organizatorem była Fundacja Sztuka w Mieście i firma Ghelamco Poland. Jego laureatem został Jakub Słomkowski, który do współpracy nad realizacją wystawy zaprosił dziewięciu innych artystów. Inspiracją dla autora było hasło „the world is yours”, które przyświecało głównemu bohaterowi filmu „Scarface” (reż. Brian de Palma, 1983 r.), Tony’emu Montanie (Al Pacino).

Twórcy ekspozycji „Świat należy do Ciebie” starali się na nowo zdefiniować przestrzeń korporacyjną, wykorzystując do tego narzędzia, którymi posługują się zarówno artyści, jak i świat reklamy. Ich realizacje są nowymi propozycjami produktów, usług czy też wizji, których naturalnym źródłem są przestrzenie oraz relacje biurowe. Prace artystów zostaną w większości wypadków zaprezentowane w formie obrazów wideo, które będą wyświetlane w oknach galerii Art Walk. Część twórców przeprowadzi pewnego rodzaju doświadczenia w przestrzeni Warsaw Spire, które później posłużą do stworzenia instalacji artystycznych. W swym założeniu wystawa ma się również stać przyczynkiem do dyskusji na temat kondycji artystów balansujących między światem sztuk wizualnych, a światem komercji.